Úvodní stránka Autoservis Klimaservis Náhradní díly Výkup vozidel Nabídka vozidel Servis automatických převodovek Fotogalerie z naší dílny Kontaktní údaje

servis automatických převodovek

Nabízíme kompletní servis automatických převodovek všech typů a značek vozidel pomocí plně automatické plničky od firmy Motul za použití olejů nejvyšší kvality předepsaných výrobcem.


Provedeme diagnostický test převodovky s výčtem chyb . Poté je provedeno vypuštění oleje a výměna oleje s proplachem speciálním zařízením, výměna filtru nebo olejové vany s filtrem .Při tomto procesu na výstup k chladiči oleje převodovky připojíme speciální přístroj, kterým za současného chodu motoru přetlakem naplníme a zároveň propláchneme celý systém tj. převodovku, hydrodynamický měnič, ovládací ventily, olejové vedení a jiné příslušenství. Při tomto postupu se většinou spotřebuje zhruba o 2 litry více oleje, než je kompletní náplň soustavy. Při tomto postupu se vymění kompletní náplň převodovky na rozdíl od klasického vypuštění oleje kde se dokáže v nejlepším případě vyměnit zhruba polovina náplně.

Cena výměny oleje a filtrů je závislá na typu vozidla, filtrů a zejména obsahu oleje, použití detergentů a přísad

důvody a příčiny poruch a závad automatických převodovek

Velmi často dochází k závadám z důvodu neúměrných intervalů a vysokým nájezdům km bez výměny oleje a filtru převodovky. Výrobci vozidel téměř všech značek vozidel sice u mnohých vozů deklaruje doživotní náplň převodovky, tato informace je ale mylná a převodový olej a filtr by se dle typu převodovky a způsobu provozu měli měnit při 40.000-60.000km a to v závislosti na tom zda je auto zatěžované např. tažným zařízením. Stářím olej ztrácí na kvalitě a hlavně viskozitě a následně mazacích schopnostech. Provozem v převodovce dochází k mechanickému otěru a zanášení celého systému usazeninami . Tyto nečistoty pak zanesou ventily řídícího systému který ovládá řazení a zanesou i filtr.

Projevy začínajících závad a poruch automatické převodovky prodlevy řazení, škubání, dlouhé a zpomalené řazení, prokluzování a nezvykle vysoké otáčky. U vozidel se stálým pohonem všech kol hrnutí kol v plném rejdu, přehřívání a úniky.Náhradní díly Suzuki, Subaru a Mitsubishi Hostivice, okres Praha - západ.


Autoservis Martinec, servis vozidel všech značek, specializace Subaru, adresa U jezu 503, Vrchlabí - Krkonoše, tel. 777 188 849, nebo tel. 773 031 050